Чим так небезпечна дифтерія: симптоми, профілактика та лікування?

Миргородське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє, що за даним Центру громадського здоров'я в Україні спостерігається ускладнення епідемічної ситуації з захворюваностю на дифтерію. За 10 місяців 2019 року зареєстровано 20 випадків. Найбільший спалах захворюваності зареєстровано в Закарпацькій області - 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській,Тернопільській по 1 випадку, у м. Київі 2 випадки захворювання. Ще 10 осіб в Закарпацькій області є носіями інфекції. Існує реальна загроза розповсюдження цієї інфекції на інших адміністративних територіях. Єдиним дієвим механізмом боротьби з дифтерією є вакцинація. Станом на 1 жовтня в Україні щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослого населення від кількості що передбачено плановою вакцинацією.

Чим так небезпечна дифтерія: симптоми, профілактика та лікування?

Після спалаху кору Україна стоїть на порозі ще одної небезпечної інфекційної хвороби – дифтерії. У жовтні 2019 року випадки захворювання на дифтерію виявили на Закарпатті та у Києві, проте люди вакцинуватись не поспішають, а сироваток не вистачає.

1. Шляхи зараження
  2. Різновиди дифтерії
  3. Симптоми
  4. Лікування
  5. Профілактика та щеплення
  6. Види вакцини проти дифтерії

За словами відомого лікара Євгена Комаровського, ця інфекція є небезпечніша від кору, адже смертність від дифтерії складає 50%.

Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркових залоз. На місці, яке вражає інфекція, виникає запальний процес з фібринозним нальотом.

Шляхи зараження

Мікроб дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлянні чи диханні, заразитись нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари, та інші речі, яких торкався носій.

Трапляються випадки, коли збудник дифтерії проникає в організм через слизову ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.

До речі, носіями дифтерійної палички можуть бути люди, які не мають симптомів захворювання, але в носоглотці у них живуть, розмножуються і виділяються з кашлем і чханням небезпечні мікроорганізми.

Різновиди дифтерії

Враховуючи місця ураження дифтерійною інфекцією, виокремлюють такі форми захворювання:

1. Дифтерія носоглотки (мигдалин);
  2. Дифтерія дихальних шляхів (гортані, трахеї, бронхів);
  3. Дифтерія носа;
  4. Дифтерія очей;
  5. Дифтерія статевих органів;
  6. Дифтерія шкіри;

Три останні форми трапляються вкрай рідко. А от найпоширенішою є форма дифтерії мигдалин.

Дифтерія має кілька форм, найпоширеніша: дифтерія мигдалин

Симптоми

Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах чи інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає.

Симптоми дифтерії

Також при дифтерії з'являється специфічний солодкуватий запах з рота. Через деякий час уражене місце може набрякати.