Про проведення семінару-практикуму вчителів зарубіжної літератури

26 листопада 2019 року учасників семінару, учителів зарубіжної літератури, гостинно зустріли педагогічний та учнівський колектив Клюшниківської школи. Учні вдало презентували свій навчальний заклад, говорили багато теплих слів про своїх педагогів-наставників.

Далі вчителі переглянули фрагменти уроків у 8 класі за творчістю Генріха Гейне «Книга пісень» та у 6 класі «Пригоди у романі Жуля Верна «П'ятнадцятирічний капітан». Учителька Мотренко Валентина Іванівна зуміла звичайний урок перетворити на свято поезії та творчості. Учні продемонстрували свої уміння виразно читати поезії, вміло перекладати та аналізувати поетичні твори,створювати власні вірші, малювати ілюстрації до них. Валентина показала колегам різноманітні форми та методи роботи на уроці, нові прийоми у співпраці з дітьми. Урок для вчителя – це педагогічний здобуток , який вирізняється цілісністю, тісною співпрацею педагога й учнів. Таким побачили урок колеги учасники семінару.

Цікавою була уявна подорож учнів разом із героями твору «П'ятнадцятирічний капітан» океанами та материками світу! Учителька Гриценко Людмила Володимирівна змоделювала фрагмент уроку досить змістовно та інтерактивно, де самі учні були героями  твору Жуля Верна, навчалися виживати  в екстремальних умовах, долати труднощі та перешкоди. Людмила Олександрівна , застосовуючи в процесі роботи різноманітні методи і прийоми, навчає учнів самовдосконалюватися, розпізнавати себе, виховує їх на прикладах життя літературних героїв, які втілюють духовне багатство, моральну чистоту та фізичну досконалість. Використання інноваційних технологій на її уроках сприяє підвищенню інтересу учнів до предмета; застосування ІТК роблять уроки вчительки цікавими й неповторними.

Неймовірні враження отримали учасники семінару,  взявши участь  у проведенні майстер-класу на тему «Кримськотатарська література». У класній кімнаті, де проходив захід, присутні побачили різноманітні страви татарської кухні, національні костюми, фотографії відомих діячів кримськотатарського народу. Учителі працювали в групах і презентували матеріал за такими напрямками:«Історія кримськотатарського народу», «Розвиток кримськотатарської літератури», «Депортація народів Криму в роки Другої світової війни», «Спогади Таїра Алімова про своє життя». Учителі  Мотренко Валентина. та Гриценко Людмила проаналізували твір Таїра Алімова «До останнього подиху» та показали документальний фільм про депортацію кримських татар.

Цікавим та інтерактивним став останній модуль семінару –підсумково-аналітичний. Методист районного методичного кабінету Бруцька Лариса ознайомила присутніх з елементами досвіду вчительки зарубіжної літератури Миргородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Фененко Валентини на тему «Розвиток емоційного інтелекту на уроках зарубіжної літератури». Учителі Усик Ірина Михайлівна, Пилипенко Тетяна Григорівна, Белиба Наталія Андріївна,  Короленко Світлана Андріївна презентували власні методичні доробки, ділилися досвідом із колегами. Усі учасники семінару - практикуму охоче брали участь у виконанні запропонованих завдань, обговоренні актуальних проблем планування сучасного уроку, ділилися враженнями від побаченого.

Семінар пройшов у властивій для вчителів зарубіжної літератури дружній обстановці. Методист Лариса Бруцька подякувала педагогам за плідну і творчу працю.Адже, що може бути чесніше і шляхетніше, як навчання тому, що знаєш найкраще.